Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 695 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


;)

czwartek, 18 sierpnia 2011 12:47

Vernon i Petunia Dursleyowie, dodatek od J.K. Rowling

Ciotka i wujek Harry'ego poznali się w pracy. Petunia Evans rozgoryczona faktem, iż jej rodzice bardziej doceniali jej siostrę-czarownicę, wyjechała z Cokeworth do Londynu, zapisując się na kurs pisania na maszynie. Potem zaczęła pracować w pewnym biurze, w którym spotkała całkowicie niemagicznego, upartego i materialistycznego Vernona Dursleya. Duży i pozbawiony szyi młodszy kierownik wydawał się modelem męskości dla młodej Petunii. Zaskarbił sobie jej uczucie, a w dodatku był całkowicie normalny. Posiadał też wspaniały samochód i pragnął osiągnąć coś więcej. I od czasu do czasu zabierał kobietę na nudne randki, a Petunia marzyła o momencie, kiedy w końcu na jej palcu zalśni pierścionek od niego.

Po jakimś czasie Vernon zaproponował jej ślub, oczywiście klękając przed nią w salonie swojej matki, a Petunia od razu się zgodziła. W duchu bała się, co ukochany powie na temat jej siostry i szwagra. Vernon pogardzał ludźmi, którzy ubierali brązowe buty do czarnych garniturów - coby więc pomyślał o młodej kobiecie cały czas ubranej w długie szaty i rzucającej zaklęcia?


Wyznała mu prawdę na jednej z randek, płacząc jednocześnie. Jak Petunia się spodziewała, wyznanie głęboko zaszokowało Vernona. Powiedział Petunii, że nie to nie jej wina, że ma za siostrę dziwaczkę, a ona wtedy rzuciła się na niego z wielką wdzięcznością, powodując upadek na ziemię jego panierowanej kiełbaski.

Pierwsze spotkanie Lily, Jamesa i narzeczonych przebiegło bardzo źle, nie było mowy o dobrych relacjach między nimi. James był rozbawiony Vernonem i uważał za pomyłkę oglądanie go. Vernon próbował "zgasić" Jamesa, pytając go o samochód. James opisał swoją miotłę wyścigową. Vernon stwierdził, że czarodzieje muszą żyć z zasiłków. James opowiedział o banku Gringotta i o złotej fortunie swoich rodziców przepisanych na niego. Wieczór zakończył się bezceremonialnym wyjściem Petunii i Vernona z restauracji, podczas którego Lily wybuchła płaczem, a James (lekko zawstydzony swoim zachowaniem) obiecał, że policzy się z Vernonem przy następnej okazji.

Ta chwila nigdy nie nastąpiła. Petunia nie chciała Lily jako druhny, ponieważ była zmęczona byciem w jej cieniu, czym zraniła Lily. Vernon odmówił rozmowy z Jamesem w recepcji, opisując go jako "kogoś w rodzaju amatora-magika". Pokochała ich czysty i kwadratowy dom z numerem cztery na Privet Drive. Ona i Vernon nie zawitali na ślubie Lily i Jamesa. Ostatnią wiadomością listową od nich była wieść o narodzinach Harry'ego, którą Petunia z pogardą wyrzuciła do kosza.


Przemyślenia nad Dursleyami

Vernon i Petunia zostali nazwani tylko dla potrzeb powieści, ich imiona nie są specjalnie wyszukane i nie mają ukrytego sensu, jak inne.

Pewnego razu (gdy grałam z Di) pojawiła się animacja, w której małżeństwo uznało klif za odpowiednie miejsce na piknik. Mąż nazwał żonę Petunią i nagle przyszło mi na myśl, że nigdy wcześniej nie słyszałam tego imienia.

Nazwisko "Dursley" jest nazwą miejscowości w hrabstwie Gloucestershire, które jest w miarę blisko miejsca, w którym się urodziłam. Nigdy nie byłam w tym mieście i mam nadzieję, że jest pełne sympatycznych ludzi.

Różdżki

Ollivander używa w różdżkach trzech rdzeni. Pióro feniksa jest najrzadsze, przez co daje największy zakres mocy. Włosy z ogona jednorożca są stworzone dla "dobrej" magii i ciężko zmusić różdżki z tym rdzeniem do "złych" zaklęć. I ostatni rdzeń, włókno smoczego serca, można znaleźć w najmocniejszych różdżkach, łatwo można rzucać nimi zaklęcia z zakresu Czarnej Magii.

Ollivander: Dużo różdżek mieści się w zakresie od dziewięciu do czternastu cali. Chociaż sprzedawałem też krótsze różdżki (osiem cali i niżej) i bardzo długie (od piętnastu cali wzwyż), są wyjątkowo rzadkie. W tym ostatnim przypadku predyspozycje fizyczne wymagają większej długości. Jednakże anormalnie krótkie różdżki zazwyczaj wybierają osoby, którym czegoś brakuje, a nie z powodu wzrostu (wiele niskich czarownic i czarodziei zakupuje dłuższe różdżki).

Teraz coś o drzewach

Czarny bez - Harry Potter; Albus Dumbledore; Gellert Grindelwald; Draco Malfoy (z włosem testrala)

Najsilniejsza ze wszystkich, ciesząca się złą reputacją, jest trudniejszą do opanowania w porównaniu z innymi. Bardzo silna, ale nie słucha całkowicie osoby, która nie jest jej właścicielem; potrzeba wybitnego czarodzieja, aby nią władać.

Prawda jest taka, ze tylko niezwykły czarodziej jest stanie z nią współgrać i w chwilach, gdy to powiązanie następuje, przewiduję, że dany/a czarodziej/czarownica ma przed sobą niezwykła przyszłość.

Ostrokrzew - Harry Potter (z piórem feniksa)

Ostrokrzewowe rożdżki często wybierają kogoś, kto często ma do czynienia z niebezpieczeństwem. Ostrokrzew jest jedną z tych różdżek, w której możliwości dramatycznie się zmieniają w zależności od rdzenia i jest bardzo trudno zespolić go z piórem feniksa. Jednak gdy to się uda, nikt i nic nie stanie na drodze jej właściciela.

Jesion - Ron Weasley, Cedrik Diggory (z włosem jednorożca, dwie różne różdżki)

Jesionowa różdżka należy tylko do jednej osoby i nie należy jej przekazywać innej osobie, ponieważ traci moc i umiejętności. Szczególnie wtedy, gdy znajduje się w niej włos jednorożca.

Te różdżki najlepiej pasują do osób niezbyt pewnych siebie. Jakkolwiek, jeśli jej właściciel będzie zuchwały i arogancki, który próbuje dodatkowo podkreślić walory swej różdżki, będzie rozczarowany. Idealny właściciel może być uparty i odważny, ale nigdy arogancki.

Wiśnia - Neville Longbottom (z włosem jednorożca)

Drewno wiśniowe często sprawia, że różdżki mają śmiercionośne działanie, bez względu na rdzeń, a szczególnie w przypadku użycia włókna smoczego serca - właściciel takiego połączenia powinien być bardzo opanowanym, nietracącym kontroli człowiekiem.

Głóg - Draco Malfoy, Harry Potter (z włosem jednorożca)

Głogowe różdżki najlepiej sprawują się z osobami zwiazanymi z leczeniem, jednakże są też bardzo dobre w klątwach. Generalnie widać, że głogowe różdżki najlepiej nadają się dla osób z nieco sprzeczną naturą lub dla osób przechodzących kryzys. Głóg nie jest łatwy do opanowania, jednakże zawsze muszę się zastanowić, zanim dam ją osobie z odkrytym już talentem. Ten rodzaj różdżek ma również pewną właściwość - złe zaklęcia mogą wykonać rykoszet.

Winorośl - Hermiona Granger (z włóknem smoczego serca)

Winoroślowe różdżki są jednymi z najrzadszych, i widać pewną prawidłowość: trafiają do rąk tych, którzy są osiągnąć wysokie cele, którzy maja wizję wykraczające poza sferę tych zwyczajnych i tych, którzy pokazują innym, że są lepsi niż myśleli. Wydają się przyciągać osoby, które ukrywają swoje prawdziwe "ja".

Cis - Lord Voldemort/Tom Riddle (z piórem feniksa)

Cisowe różdżki należą do tych najrzadszych, a ich połączenia z rdzeniami nietypowe. Cis podobno obdarza właściciela mocą życia i śmierci, co można powiedzieć oczywiście o wszystkich różdżkach, jednakże cis utrzymuje ciemną i straszliwą reputację w pojedynkach i wszystkich klątwach.

Jednak nieprawdą jest (jak twierdzą niedouczeni wytwórcy różdżek), że właściciel cisowej różdżki może być bardziej narażony na zauroczenie Czarną Magią. Różdżki zrobione z najstarszych drzew były w posiadaniu zarówno przez bohaterów i czarnych charakterów przez ten sam czas. Dodatkowo, cis nigdy nie wybierze osoby przeciętnej lub nieśmiałej.

Lista wszystkich drzew używanych do tworzenia różdżek:
akacja, buk, cedr, cis, cyprys, czarny bez, czarny orzech włoski, dąb czerwony, dąb szypułkowy, dereń, głóg, grab, gruszka, heban, jabłoń, jarzębina, jawor, jesion, jodła, kasztan, klon, leszczyna, modrzew, olcha, orzech, osika, ostrokrzew, sekwoja, sosna, srebrna lipa, świerk, tarnina, topola, wawrzyn, wiąz, wierzba, winorośl i wiśnia.

 

 

Historia Quirrella i Voldemorta

Prawdopodobnie jedną z najbardziej szokujących informacji o bardzo nieśmiałym Quirrellu jest fakt, iż podczas jednej ze swoich wypraw podjął się złapania Voldemorta. Kiedy go w końcu znalazł, uległ mocy Czarnego Pana i stał się tymczasowym horkruksem. 
Młody profesor półkrwi, były Krukon, starał się zyskać szacunek wśród uczniów, ucząc Obrony przed Czarną Magią, chociaż był osobą skłaniającą się bardziej do nauki wiedzy teoretycznej niż samej praktyki (być może dlatego Dolores Umbridge go tak chwaliła w Zakonie Feniksa).

Quirrell wyruszył na poszukiwanie pozostałości Voldemorta częściowo z ciekawości, a częściowo z pragnienia, aby zaistnieć.

Kiedy Voldemrot dowiedział się, że ten młody człowiek uczy w Hogwarcie, natychmiast zawładnął Quirrellem, któremu nie udało się obronić.

W efekcie Quirrell stał się tymczasowym horkruksem Voldemorta. Jego dusza [Voldemorta] była znacznie silniejsza niż ciało. Kiedy ciało Quirrella i Voldemrota zostało poważnie uszkodzone przez Harry'ego, Czarny Pan ucieka w samą porę, zostawiając Quirrella na śmierć.

Przydział do domów


Na wzór hogwarckiej Ceremonii Przydziału, użytkownicy Pottermore będą mieli możliwość "zamieszkania" w wyznaczonym domu, gdzie prefekt z każdego pokrótce opowie o danym domu. W Gryffindorze jest to Percy Weasley, tak samo w Kamieniu Filozoficznym. Prefekci z piątego roku opowiadają nowo przydzielonym użytkownikom o danym domu, pokazując godło oraz pokój wspólny (rysunki pokoi znajdziecie w tej galerii). Jo w czerwcu powiedziała, iż będzie publikować nieujawnione dotąd informacje o danych domach - dlatego Percy nie ma zbyt dużo opowiadania o Gryffindorze.

Gryffindor: Gratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Percy Weasley i jestem zachwycony, że mogę Ciebie powitać w Gryffindorze. Naszym godłem jest lew, najodważniejsze zwierzę; kolorami naszego domu są złoty i czerwony, a nasz pokój wspólny znajduje się w Wieży Gryffindoru.

Hufflepuff: Gratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Gabriel Truman i jestem zachwycony, że mogę Ciebie powitać w Hufflepuffie. Naszym godłem jest borsuk, często lekceważony przez innych, ponieważ jest bardzo spokojny, ale w chwili ataku potrafi pokonać zwierzęta o wiele większe od siebie, np. wilki.

Ravenclaw: Gratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Robert Hilliard i jestem zachwycony, że mogę Ciebie powitać w Ravenclawie. Naszym godłem jest orzeł, który wznosi się tam, gdzie inni nie mogą się wspiąć; naszymi kolorami są niebieski i brązowy, a nasz pokój wspólny znajduje się w Wieży Ravenclawu, za drzwiami z zaczarowaną kołatką.

SlytherinGratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Gemma Farley i jestem zachwycona, że mogę Ciebie powitać w Slytherinie. Naszym godłem jest wąż, najmądrzejszy ze wszystkich stworzeń; kolorami domu to szmaragdowa zieleń i srebro, a pokój wspólny znajduje się za ukrytym wejściem w lochach.

Rozterki Tiary Przydziału nad Hermioną i Nevillem


Dział mówiący o Tiarze Przydziału ujawnia zaskakujące informacje o Hermionie i Neville'u, którzy bardziej pasowali do innych domów niż do Gryffindoru. W Zakonie Feniksa, była wzmianka o tym, iż Hermiona chciała zostać przydzielona do Ravenclawu, a Neville zapytał Tiarę, czy nie może być w Hufflepuffie, bo nie jest na tyle odważny, by być w Gryffindorze. Tiara wybrała inaczej i mądrzej.

Jo o Tiarze:
Tiara Przydziału nie znajdowała się w moich pierwszych pomysłach dotyczących Hogwartu. Rozmyślałam nad różnymi sposobami przydzielania nowych uczniów (ponieważ od początku wiedziałam, że będą cztery domy, wyróżniające inne cechy). w końcu spisałam listę pomysłów, jak można by ich poprzydzielać: wyliczanka, krótkie słomki, wybieranie przez "kapitana", losowaniu z kapelusza.

Niezdecydowany Przydział

Dawniej przydzielanie nowych uczniów trwało dłużej niż pięć minut - nosiło to termin Niezdecydowanego Przydziału (ang. Hatstall, jeśli ktoś wymyśli lepsze tłumaczenie, proszę pisać w komentarzu). Tiara decydowała cztery minuty, dokąd przydzielić Hermionę. W przypadku Neville'a, od razu chciała go umieścić w Gryffindorze, jednak Longbottom był niezbyt odważny i wnioskował o przydział do Puchonów. Jego zbyt cichy bunt spowodował triumf Tiary.


Podziel się
oceń
8
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 17 października 2017

Licznik odwiedzin:  104 625  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 104625

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl